IMPULS generator zamiennik zmiękczania wody, pytania zarządu spółdzielni mieszkaniowej i odpowiedzi

Dodano 06-04-2015 przez Jacek Gąsiorowski

Pytania dotyczą tylko i wyłącznie urządzeń indykujących impuls elektryczny poprzez urządzenie IMPULS, które to zamienia wodorowęglan wapnia na nietrwały mono kryształ który nie przyczepia się do instalacji grzewczych.

IMPULS pytania zarządu spółdzielni mieszkaniowej i odpowiedzi.


 

 



Pytanie
Instalacje wodne w naszych budynkach wykonane są z rur stalowych. Mają już swoje lata i obawiamy się czy wypłukanie, rozbicie kamienia nie spowoduje rozszczelnień. Dziś kamień kotłowy pełni rolę swego rodzaju wewnętrznego uszczelniacza, a po pozbyciu się go mogą ujawnić się różne przecieki, których miejsc i ilości nie sposób przewidzieć.
Odpowiedź
Osadzony na wewnętrznych ściankach kamień stopniowo w czasie narastał. Zachodząca podczas działania impulsowej technologi reakcja elektroforezy strefowej rozczepia (separuje) wodorowęglan wapnia na pojedyncze cząsteczki węglanu wapnia oraz na kwas węglowy (H2CO3). W naszym zastosowaniu zaletą tego kwasu jest jego stosunkowa słabość
(stała dysocjacji  [dwustopniowa]  K1 = 4,5 x 10-7, K2 = 4,7 x 10-11) , ale na tyle wystarczająca by rozpuszczać istniejący kamień w instalacji. Odbywa się to w czasie równym narastaniu – więc bardzo powoli i stopniowo.  Nie odrywają się płaty ani kawałki kamienia.  Jednocześnie zupełnie zatrzymuje się proces narastania. Kolejną przydatną właściwością tego kwasu jest zdolność reagowania z metalami tworząc trwałe sole - węglany. Tak więc po całkowitym już rozpuszczeniu kamienia na wewnętrznej powierzchni rury powstaje trwała szczelna, gładka powłoka węglanowa uniemożliwiająca jakiekolwiek osadzanie się na jej powierzchni.
Jeżeli powłoka węglanowa nie będzie miała gdzie powstać istnieje w takiej sytuacji możliwość powstania przecieków. Jeżeli inspektor nadzoru zobaczyłby skorodowaną rurę to czy byłby stosowany IMPULS czy nie zaleciłby wymianę odcinka instalacji.  
Pytanie
Urządzenie będzie oddziaływało na całą sieć – zatem również na instalacje i urządzenia w indywidualnych lokalach – nie wiemy czy i w jakim stopniu może oddziaływać na sprzęt AGD /zmywarki i pralki/. Spora część z tych urządzeń domowych ma już swoje lata i obawiamy się czy zmiany jakie zajdą w ich obiegach hydraulicznych nie spowodują problemów (awarii, rozszczelnień)
Odpowiedź
Urządzenie oddziałuje na całą siec i wszystkie urządzenia domowe pracujące w kontakcie z wodą – oczyszczając je i przywracając im nominalną sprawność. Kamień, który narósł w pralkach, bojlerach pogarsza ich efektywność (1mm kamienia to o około 15% wzrost zużycia energii i o tyle samo spadek sprawności) IMPULS tylko poprawi działanie tych urządzeń. Najprostszym przykładem może być czajnik w którym kamień powoduje zarośnięcie grzałki co wydłuża czas zagotowania wody, a co za tym idzie zwiększony pobór mocy energetycznej. Klient nie pyta czy trzeba oczyścić tylko wsypuje kwasek cytrynowy i odkamienia go. W ten sposób czajnik wraca do swojej pierwotnej sprawności. IMPULS jeżeli czajnik jest zakamieniały to go odkamieni i to samo zrobi ze wszystkimi urządzeniami narażonymi na kamień z wody. 

Pytanie
Jak wyłapać z sieci wewnętrznych wytrącone osady? Będzie tego całkiem dużo i koszt odtykania sitek, filtrów, przytkanych wodomierzy czy urządzeń w kotłowniach może być dość znaczący – do tego czy w czasie oczyszczania te odrywające się kamienne osady nie spowodują problemów na naszych pompach i urządzeniach domowych ?
Odpowiedź
Rozpuszczanie następuje stopniowo, powstały monokryształ węglanu wapnia jest wielkości 0,03μm – w domowym układzie wodnym nie ma sit czy filtrów o tak małej średnicy. Dla zobrazowania wielkości cząsteczki informuje że oko ludzkie widzi powyżej 25μm
Taka wielkość cząsteczki CaCO3 nie powoduje, żadnych problemów jest niesiona z wodą i wszystko zostanie wypłukane wylewkami bez ryzyka ich uszkodzenia.

Pytanie
Czy płynąca woda ze zmienioną strukturą części kryształów może mieć jakiś wpływ na prawidłową pracę liczników wody w lokalach (czy nie powstaną jakieś zaburzenia elektrostatyczne czy inne, których przewidzieć nie potrafimy)
Odpowiedź
Zmieniona postać kryształów nie ma wpływu na pracę liczników wody w lokalach, nie powstają zaburzenia elektrostatyczne. Na wodę nie oddziałujemy polem magnetycznym. Urządzenie nie jest magnetyzerem. Działa na zasadzie impulsów o wysokiej częstotliwości.

 


ARTYKUŁY 



Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej