Zabezpieczenie rurociągów tłocznych wody pitnej przed twardym osadem. Zabezpieczamy rurociągi na miasta, gminy i wioski.

Dodano 17-09-2017 przez Jacek Gąsiorowski

Zabezpieczenie tłocznych rurociągów wody pitnej przed twardym osadem. Zabezpieczamy rurociągi na miasta, gminy i wioski.
Bez chemiczne zabezpieczenie transportu twardej wody uzdatnionej-innowacja na Polskim rynku.

Ochrona instalacji wodnej oraz rurociągów bez udziału chemii. Zabezpieczenie magistrali tłocznych na całe miasta, gminy i wioski przed zarastaniem twardym osadem oraz biofilmem. Rozwiązanie problemu twardej wody w skali globalnej o dalekim zasięgu.



Firma Wigo Gąsiorowski, jako pierwsza w Europie wprowadza ekologiczne, a zarazem innowacyjne urządzenia do zabezpieczenia rurociągów  transportujących wodę, które zmagają się z problemem zarastania wewnętrznych instalacji tłocznych twardymi osadami. Coraz to nowsze technologie uzdatniania wody i systemy tłoczenia nie są w stanie zabezpieczyć instalacji odstawy wody do klienta końcowego bez używania chemii.

 

Problem zarastania instalacji tłocznych - wodnych, ze stacji uzdatniania wody w kierunku odbiorców jest znany jedynie eksploratorom - przeciętny Kowalski nic o tym nie wie.
Zarastanie instalacji różnego rodzaju związkami twardymi jak i miękkimi jest bardzo poważnym kłopotem, którego nie należy bagatelizować. Niesie on ze sobą dużo trudności natury technicznej i zmienia z biegiem czasu skład fizykochemiczny wody.

W instalacjach wodociągowych z wodą o twardości powyżej 5 stopni niemieckich powoduje powolne osadzania się struktur kryształów. Twardy kamień jest porowaty i szorstki, co przyczynia się do osadzania na nim bakterii, które tworzą bezpośrednie zagrożenie dla osób korzystających z wody. Zanieczyszczone instalacje można myć chemicznie lub mechanicznie. Czyszczenie instalacji do łatwych jednak nie należy, a oba procesy nie należą również do tanich.

  
Na rynku polskim od wielu lat promuje się chemię stosowaną w wodociągach - do maskowania żelaza, manganu i twardości. Rurociągi to aktywa każdej stacji uzdatniania wody, im mniej awarii tym większa zyskowność przy sprzedaży wody. Bez nich nie można by było jej dostarczyć społeczeństwu, a wodociągi nic by nie zarobiły. Dlatego też rury muszą być czyste, aby woda, jako produkt sprzedawany była w stanie nieskazitelnym.

  
Czy zatem zabezpieczenie instalacji wodnych różnego rodzaju pochodnymi polifosforanów jest pomocne? Bez wątpienia tak. Należy jednak zapytać czy związki, które nie wytracają się w przepływie na rurociągach i ostatecznie lądują w naszych szklankach są zdrowe? Z pewnością nie. Cały czas kręci się normy, aby można było rozwiązać rozmaite problemy, a mam wrażenie, że przy tym wszystkim zawsze zapomina się o zdrowiu ludzi, które jest przecież najważniejsze.

O oddziaływaniu fosforanów i jego pochodnych na ludzkie zdrowie można znaleźć wiele artykułów w internecie. Na dzień dzisiejszy sprzedaje się filtry do ochrony urządzeń domowych przed kamieniem. Zastosowano w nich skrystalizowane złoża polifosfatu (polifosforan sodu). Nie mają one dopuszczenia do wody spożywczej, a z drugiej strony coraz częściej słyszy się o ich dozowaniu do wody pitnej. Daje to wiele do myślenia!

Polifosforany generują zjawisko łączenia węglanu wapnia i tworzą bardzo małe kryształy, przez co z chemicznego punktu widzenia są zablokowane do wytwarzania twardych osadów. Maskowanie twardości polifosforanami ma za zadanie jedynie zamaskować skutki, jakie niesie ze sobą twarda woda. W swojej technologii posiadamy urządzenia, które są w stanie oddziaływać na wodorowęglany wapnia metodą fizyczną. Ów zdarzenie odbywa się bez użycia jakiejkolwiek chemii, a zarazem jest bardzo skutecznym rozwiązaniem. 


Zarośnięte i zapchane rurociągi wiążą się z długotrwałymi problemami natury tak technicznej jak i ekonomicznej. Zmagamy się wówczas z bardzo uciążliwym płukaniem instalacji, a co za tym idzie przestojami w pracy, wysokimi kosztami przy wymianie starych sieci oraz wzrostem kosztów energetycznych. Jeżeli na instalacjach wewnętrznych powstają narosty to stale rośnie opór zanieczyszczonych rur, co w konsekwencji prowadzi do zwiększenia kosztów energii zasilających pompy.

Wprowadzenie coraz to wyższych wymagań w kontekście jakości wody i dostosowanie ich do przepisów UE uderzyło też w dystrybucję wody. Uzdatnić wodę potrafią już niemal wszyscy. Ów technologia rozwinęła się niesamowicie szybko. Technika rozprowadzenia jej po czystych rurociągach wraz z zabezpieczeniem przed zarastaniem jest jednak dziedziną nową, rozwijającą się powoli ze względu na trudności technologiczne.
Rozważając te kwestie należy wziąć pod uwagę wodę, prędkości przepływu, przestoje, materiał z jakiego jest wykonany rurociąg oraz wiele innych czynników.
Dobieramy urządzenia do zabezpieczenia instalacji tłocznych indywidualnie określając długość oddziaływania naszej technologii.

Wiele stacji uzdatniania wody uzyskuje bardzo wysoką, jakość wody, ale sieci wodociągowe przy regulacji różnicy ciśnień powodują oderwanie się różnego rodzaju związków organicznych, w których znajdują się tlenki żelaza, manganu, mułki i cała gama związków stałych.

Wodociągi nadal szukają bezinwazyjnej ochrony dystrybucji wody, która zabezpieczy ich instalację tłoczną rozprowadzającą wodę.


W końcu znaleźliśmy rozwiązanie!

Nie są dla nas problemem średnicy instalacji tłocznych!
Nasze urządzenia po odpowiednim dobraniu technologii, są w stanie zabezpieczyć instalację do około 86-100 kilometrów długości przy jednoczesnym powolnym oczyszczaniu ze starych nalotów. Posiadamy technologię generatorów impulsowych do każdego rozmiaru instalacji tłocznej rozprowadzonej w Europie. Na dzień dzisiejszy możemy wyprodukować generatory impulsowe dla instalacji wody i ścieków do 120”.
Większe są tworzone na specjalne zamówienie.
Urządzenia nasze instaluje się praktycznie na wszystkich dostępnych rurociągach wykonanych z różnego rodzaju materiału.

Kiedy woda przepływa poprzez technologię urządzeń firmy IMPULS TECH, wapń i magnez pozostaje w wodzie, ale traci właściwości mono-litujące (nie tworzy kamienia).
Metoda ta jest zarówno efektywna, jak i przyjazna dla środowiska a koszty eksploatacyjne są znikome.
Żadne chemikalia do zabezpieczenia instalacji nie są potrzebne, a smak wody się nie zmienia. Przez obróbkę na generatorach impulsowych zmniejsza się napięcie powierzchniowe wody - co daje odczucie, że woda jest bardziej miękka.

Nareszcie jesteśmy w stanie zabezpieczyć instalację wody tłocznej tak, aby zawsze była czysta. Unaocznimy to Państwu na spotkaniu, na które nas zaprosicie. Zaprezentujemy nasze rozwiązania technologiczne, które bezinwazyjnie zabezpieczą i oczyszczą instalację wody tłocznej tak niezbędnej do funkcjonowania wodociągów.


Zapraszamy do współpracy wodociągi i oczyszczalnie ścieków.
Gąsiorowski Jacek  tel. 601 724 015, wigo@wigo.pl

 


 

Zastosowanie generatorów impulsowych w innych technologiach.

ARTYKUŁY 

 


Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej