Badania naukowe przeprowadzone w oparciu o urzadzenia impulsowe do uzdatniania wody, oddziaływanie na twardą wodę

Dodano 14-05-2017 przez Jacek Gąsiorowski

Witamy Państwa.

Codziennie zadają Państwo mnóstwo pytań dotyczących działania generatorów impulsowych. Ten krótki artykuł powstał w celach informacyjnych, aby unaocznić Państwu jak pracują nasze urządzenia i jakie zalety płyną z ich posiadania. To co tworzy twardy kamień kotłowy nazywany jest Kalcytem, a to co my wytwarzamy naszą technologią to Argonit łatwo usuwalny.

Technologia impulsowa to w dużym skrócie wytwarzanie monokryształów (CaCO3) z wodorowęglanów wapnia(Ca(HCO3)2). Proces ten tworzy pojedyncze cząsteczki miękkie jak masło (Argonit). 

Po przepływie wody przez technologie impulsowego pola elektromagnetycznego wytworzone zarodki CaCO3 stają się miękkie. Tym samym nie są zdolne do tworzenia twardego osadu kamienia(Kalcyt).  

W końcu doczekaliśmy się technologii, która zmienia całkowicie podejście do kamienia kotłowego.

 

KALCYT


ARGONIT

     
     
     
 
 

 Real foto - KALCYT

 

W technologiach miękki Argonit jest usuwany poprzez przepływ wody, odmulanie instalacji wodnych, często następuje w automatycznych filtrach czy zasobnikach wody ciepłej (układy półotwarte). Ogólnie mówiąc nie jest to już duży problem z przepłukaniem i utrzymaniem czystości urządzeń technologicznych. Natomiast w układach otwartych gdzie jest ciągły rozbiór wody instalacja jest cały czas czyszczona, nie widać tego ponieważ cząsteczki pojedyncze Argonitu są niewidoczne dla oka. 

Dodatkowo przy instalacjach CWU po naszej technologii wytwarzany jest magnetyt, który chroni instalację przed korozją

Real foto - wytworzony Argonit

Przedstawiamy Państwu porównanie wykonane na mikroskopie elektronowym OXFORD INSTRUMENTS JEOL.  Miało ona na celu zobrazowanie czym różni się woda po zastosowaniu generatorów elektromagnetycznych i bez ich użycia. Twardość wody badanej 20 st N.  Urządzenie, które uczestniczyło w testach to seria Impuls Standard wyprodukowana przez firmę IMPULS TECH Sp. z o.o.

Przykład ten pokazuje naszą technologię tworzenia się monokryształów. Niektórzy byli zdania, że nie uwierzą dopóki nie zobaczą. Te fotografie są dedykowane młodzieży i uczelniom, aby rozwijały technologię impulsowego uzdatniania wody.

Jest ona w 100% ekologiczna i radzi sobie z twardym kamieniem(Kalcytem). W tej technologii wytwarzania impulsów prostokątnych elektromagnetycznych powstaje wiele więcej procesów chemicznych, które rozwiązują dodatkowo inne problemy, ale o tym przy okazji innego artykułu. 

Tak rozbity i zawiązany monokryształ nie tworzy już twardego kamienia(Kalcytu), z którym zmaga się przeciętny domownik przy obsłudze sprzętu AGD, jak i duże obiekty inżynieryjne przy obsłudze systemów technologicznych. 

Podczas oddziaływania impulsowego na przypływ wody zmienia ona napięcie powierzchniowe, przez co mamy wrażenie jakby była ona miękka. Dzięki temu stosujemy również mniejszą ilość detergentów.

To jest technologia przyszłości! Twarda woda nie jest już równoznaczna z wytwarzaniem kamienia! 

Tylko Twoja wyobraźnia jest w stanie pokazać Ci jak wielkie jest to osiągnięcie w zielonej technologii uzdatniania wody i gdzie można zastosować tą technologię przy rozwiązywaniu wielu problemów, gdzie jest twarda woda! 

 

Linki do danych urządzeń uwzględniające średnicę:

 

Seria urządzeń IMPULS STANDARD zastosowanie

domowe i półprzemysłowe 1/4" do 3"

Przepływ 0,1 -27 m3/h

 

 

Seria urządzeń IMPULS PRO zastosowanie

dla średnic od 2"-20"

Przepływ 0,2-1100 m3/h

 

 

Seria urządzeń IMPULS INDUSTRIAL do 20" do 120" 

Przepływ 24 - 6400 m3/h 

 


Zastosowanie generatorów impulsowych w innych technologiach.

ARTYKUŁY 

Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej