Nano woda ciekawostki XXII wieku

Dodano 25-09-2011 przez Jacek Gąsiorowski

Woda wydaje nam się pospolitą cieczą. Tkwi w niej jednak ogromny potencjał, który możemy wykorzystać szczególnie efektywnie, gdy występuje ona w postaci NANO wody.

Czym jest NANOwoda?
Woda składa się z grup cząsteczek H2O. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii duże skupiska cząsteczek wody ulegają rozbiciu na niewielkie, uporządkowane grupy tzw. klastery. Pojedyncza cząsteczka wody ma zaledwie 1 nm (nanometr) średnicy – stąd wywodzi się nazwa NANOwody. Badania pozwoliły stwierdzić, że NANOwoda ma szczególne właściwości. Jest ona doskonałym rozpuszczalnikiem dla aktywnych związków. NANOwoda dzięki nanorozmiarom jest wyjątkowym nośnikiem substancji odżywczych w głąb skóry.
Odkrycie NANOwody dało impuls do poszukiwania jej zastosowań, którego jednym z efektów jest użycie NANOwody do wytwarzania wysokiej jakości kosmetyków. Nanowoda w kosmetykach Nantes pozwoliła, po raz pierwszy na świecie, stworzyć produkty kosmetyczne zawierające mniej wody niż w obecnie oferowanych produktach kosmetycznych a zarazem dzięki swoim specyficznym właściwościom sprawiła, że substancje odżywcze i aktywne w pełni wchłaniają się, znacznie lepiej odżywiając i pielęgnując skórę.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o fenomenie NANOwody.

Poniżej przedstawiamy jedną z wielu lini kosmetyków produkowanych przez NANTES

Linia kosmetyków Clean&Fresh przeznaczona jest do pielęgnacji cery z problemami. Kosmetyki Nantes nie tylko oczyszczają skórę ale także ją wzmacniają i odżywiają. Przede wszystkim łagodzą powstające zmiany skórne doprowadzając do ich całkowitego wyleczenia.

 

Popieraj polski przemysł kosmetyczny
Link do firmy NANTES

Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej