Stosowanie nieuczciwych praktyk przez konkurencyjne firmy przy doborze sterylizatorów UV do uzdatniania wody

Dodano 07-04-2019 przez Jacek Gąsiorowski

Jak oszukują pion przetargowy przy doborze lamp UV-do uzdatniania wody. Koniecznie zapoznaj się z tą informacją jeżeli jesteś przed wyborem dezynfekcji wody metodą UV 

Ważna informacja dla osób odpowiadających za dobór lamp UV dla stacji uzdatniania wody, basenów publicznych i innych obiektów chcących zastosować ultrafiolet do dezynfekcji wody.

W związku z tym, że osoby odpowiedzialne za przygotowanie przetargów z reguły w 95% nie mają pojęcia o doborze lamp UV korzystają z firm specjalistycznych powierzając im przygotowanie parametrów do zapytań ofertowych-przetargowych.
W tym momencie są bardzo często wprowadzani celowo w błąd.

Nie podajemy jaka to firma stosuje nieuczciwe parametry techniczne, ale po przeczytaniu poniższego materiału będziesz mógł sam stwierdzić na co zwrócić uwagę. TMA POLSKA jest firmą, która jak przypuszczam ma jako jedyna w Polsce urządzenie do mierzenia parametru przejrzystości wody, który jest podstawą do obliczenia dawki J/m2. Po badaniu wody jesteśmy w stanie określić precyzyjnie jaki powinien być parametr T10=……….%

Jeżeli proceder oszustwa będzie dalej się powtarzał podamy do publicznej wiadomości o jaką firmę chodzi. Wiadomość ta przeznaczona jest dla firm które dopuszczają się oszustwa wprowadzając przy tym wiele osób nieświadomych w błąd co skutkuje, myślę że się nie pomylę wielomilionowymi stratami dla skarbu Państwa.  

Firmy, które mają jakiekolwiek wątpliwości co do parametrów wody mogą za darmo wykonać badanie bezpośrednio w fabryce TMA, jeżeli będzie taka potrzeba prosimy wysłać informację na adres biuro@wigo.pl  z prośbą o zbadanie wody, nasz dział techniczny wyśle do Państwa informację jak należy to wykonać. 

Jeżeli miałeś przy doborze lamp podobną sytuację, że ktoś zaniżał parametr transmisji % zgłoś to do nas na adres wigo@wigo.pl

 

INFORMACJA PRZEKAZANA PRZEZ PRODUCENTA LAMP UV TMA POLSKA

 

Produkujemy urządzenia UV od 1998 roku. Mamy zainstalowanych ponad 12 000 urządzeń. 

Od pewnego czasu docierają do nas informacje o stosowaniu nieuczciwych praktyk związanych z doborem sterylizatorów UV przy przetargach. 

Podawanie transmisji (przez konkurencyjną firmę badającą wodę) na poziomie 83% zamiast rzeczywistej służy do osiągnięcia nieuczciwego zysku oraz do błędnego zawyżania wymagań przetargowych. 

Od początku produkcji nie mieliśmy przypadku, aby zmierzona transmisja wody spełniającej normy wody pitnej była na poziomie 83%-85% . Woda spełniająca normy wody pitnej posiada transmisję na poziomie 90%-95% . 

Różnica procentowa pomiędzy transmisją na poziomie 83% a 95% wynosi tylko 12%.
Taka różnica powoduje jednak konieczność zwiększenia efektywnej mocy sterylizatora UV około 2,8 krotnie ( przy zachowaniu tej samej dawki promieniowania UV ). 

Do przetargu stają firmy z warunkami brzegowymi T10=83% i dawką 400 J/m2, dla wody która ma w rzeczywistości transmisję T10=95% ( o czym wie firma badająca wcześniej wodę). 

Nasi przedstawiciele dobierają urządzenie na T10=83% -np. AMX 6 (wydajność – 132,5 m3/godz., dawka 400 J/m2) 

Nieuczciwa konkurencja dobiera urządzenie przy parametrach T10=95% - które jest dwa – trzy razy mniejsze - co umożliwia wygranie przetargu nawet przy znacznym zawyżeniu ceny. Są w tym przypadku również fabrykowane karty katalogowe, w których często te same modele urządzeń mają różne nazwy i wydajności przy tych samych parametrach ( ilość promienników UV, moc urządzenia). 

Stosowany proceder oznacza ,że instytucje kupują urządzenia znacznie powyżej ceny rynkowej jaką powinny zapłacić za urządzenie danej wielkości. 

Poniżej przykładowe wydajności sterylizatorów w zależności od transmisji T10 (dawka 400 J/m2 ) 

 

Poniżej przykładowe wydajności sterylizatorów w zależności od transmisji T10 (dawka 400 J/m2 ) 


Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej