Schemta typowej odwróconej osmozy domowej

Dodano 11-11-2019 przez Jacek Gąsiorowski

Schemat typowego systemu odwróconej osmozy domowej. 

Osmoza i wyposażenie dotyczy wszystkich urządzeń mogą się różnić wydajnością i wyposażeniem patrz opis.

1. Filtr wstępny z wkładem sedymentacyjnym -­‐ 20 mikronów (instaluje się przy bardzo zanieczyszczonej wodzie cząstkami sedymentacyjnymi np. woda studzienna): Wstępnym etapem uzdatniania wody jest eliminacja zanieczyszczeń większych od 20 mikronów, takich jak np.: rdza, piasek czy zawiesiny z rur wodociągowych.
Wkład wykonany  jest z pianki polipropylenowej. Okres użytkowania: ok. 6 miesięcy.


2. Filtr wstępny z wkładem sedymentacyjnym -­‐ 5 mikronów: Kolejnym etapem przygotowania wody do procesu odwróconej osmozy jest zatrzymanie zanieczyszczeń większych niż 5 mikronów. Wkład wykonany jest z pianki polipropylenowej. Okres użytkowania: 6 miesięcy.

3. Filtr wstępny z wkładem z węgla aktywnego: Stosowany w każdym systemie z rodziny WGRO przygotowanie wody wodociągowej przed procesem odwróconej osmozy. Jego głównym zadaniem jest eliminacja szkodliwych dla membrany osmotycznej związków chloru. Poprawia również walory organoleptyczne wody usuwając zły smak, przykry zapach i zabarwienie. Okres użytkowania: ok. 6 miesięcy.

4. Najważniejszym elementem systemu jest membrana osmotyczna usuwa 96-­99% wszelkich rozpuszczonych w wodzie związków, jak również bakterie i wirusy.

5. Końcowy filtr węglowy. Zastosowano w nim bardzo wysokiej jakości węgiel wykonany z łupin kokosów charakteryzujący się zwiększoną pojemnością absorbuje wolne gazy poprawiając tym samym walory smakowe wyprodukowanej wody nadając jej charakterystyczny smak naturalnej wody źródlanej.

6. Wolno stojący zbiornik na czystą wodę zbiornik podciśnieniowy ze specjalnie dobranego tworzywa pozwalającym na magazynowanie czystej wody bez możliwości jej wtórnego skażenia. Zadaniem jego jest magazynowanie uzdatnionej wody jak i współpracuje z auto-zaworem sterującym pracą urządzenia włącz/ wyłącz. 
Pojemność maksymalna: 15 litrów pojemność robocza: 8 litrów.

7. Chromowany kranik do poboru czystej wody posiada zawór, który służy do regulacji strumienia poboru wody uzdatnionej.

8. Dodatkowe wkłady i akcesoria urządzenia odwróconej osmozy mogą być zmodyfikowane przez instalatora w zależności od potrzeb użytkownika.

9. Na życzenie klienta system można wyposażyć w mineralizator. 


Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej