Domowe uzdatnianie wody za pomocą impulsów elektromagnetycznych - jaki jest efekt po zastosowaniu urządzenia?

Dodano 25-04-2019 przez Jacek Gąsiorowski

Odpowiedź, która przedstawia jasno i czytelnie informacje na temat efektów stosowania generatorów impulsowych do uzdatniania wody. 

Nowoczesna technologia generatorów impulsowych do pracy w środowisku wodnym całkowicie zmienia podejście do walki z uciążliwym kamieniem powstającym z wodorowęglanów wapnia i magnezu. Urządzenie stanowi alternatywę dla standardowego zmiękczania wody przy użyciu kolumny filtracyjnej regenerowanej solą pastylkową (chlorek sodu). Urządzenia z serii DOM oraz Standard zostały zadedykowane specjalnie dla większych oraz mniejszych gospodarstw domowych oraz mieszkań w budynkach wielorodzinnych. 

 

Jak działają generatory impulsowe? 

 

W systemach impulsowych zachodzą procesy fizycznego odkamieniania wody. Specjalnie ukierunkowanie cewek w technologii wytwarza pole magnetyczne oraz pole elektrostatyczne. Impulsy odwracają przebieg krystalizacji CaCO3 w wodzie i zapobiegają powstawaniu nowego kamienia w instalacjach i urządzeniach wodnych.

 

Pole wytworzone przez impulsy zmienia strukturę wodorowęglanu wapnia i magnezu w zarodki, monokryształy - w tej postaci kamień traci swoje właściwości i nie jest w stanie przywierać do powierzchni. System usuwa kamień z powierzchni instalacji i zabezpiecza jej cały obręb. Dodatkowo impulsowa technologia ma właściwości antykorozyjne dla instalacji wykonanych z różnego rodzaju stali - wytwarza CO2 i generuje elektroforezę budując tym samym warstwę ochronną. 

 

Efekty po zastosowaniu systemu

 

Przed zdecydowaniem się na zakup urządzenia należy pamiętać o jednej istotnej rzeczy. Generator impulsowy nie jest zmiękczaczem wody ani magnetyzerem.  Nie usuwa on z wody wodorowęglanu wapnia i magnezu. Nie zmienia w żaden sposób składu wody, pH, smaku czy zapachu. Jedyne co ulega zmianie to budowa CaHCO3, która ulega rozbiciu na monokryształ i nie tworzy już twardego kalcytu, tylko wytwarza argonit.  

Po zastosowaniu generatora impulsowego kamień, którego budowa została zmodyfikowana nie będzie w stanie się wytwarzać i przywierać do powierzchni w środowisku wodnym - wszędzie tam gdzie mamy stały przepływ (pralka, zmywarka, cała instalacja wodna w domu). Będzie jednak się wytrącał wszędzie tam gdzie stałego przepływu nie ma, czyli armatura kuchenna, łazienkowa, kabina prysznicowa, baterie. Po odparowaniu H2O będzie można zaobserwować suchą pozostałość, która jest łatwa do usunięcia przy pomocy tanich środków chemii gospodarczej. Kabinę prysznicową najlepiej przetrzeć ściągaczką po każdym użyciu - wówczas nie powstaną zacieki. Generatory impulsowe nie sprawią, że w domu nie będzie trzeba sprzątać - one to sprzątanie w znaczny sposób ułatwią.  Przede wszystkim generator zabezpieczy zmywarki, pralki, grzałki, wymienniki ciepła cały sprzęt AGD przed twardym kamieniem, który niszczy dosłownie wszystko i jest przyczyną wielu problemów technicznych.  

 

Korzyści wynikające z zakupu generatora impulsowego 

Poza oczywistymi korzyściami wynikającymi z ochrony kosztownego sprzętu AGD, instalacji wodnych wybór generator impulsowego niesie ze sobą także wiele innych plusów 

  •  całkowicie ekologiczny system, który w swoich procesach nie wykorzystuje żadnej chemii
  •  bezinwazyjna instalacja urządzenia bez konieczności ingerencji w istniejący układ (brak konieczności rozcinania rur) 
  •  prosty montaż, który nie wymaga ingerencji fachowców - przeprowadzisz go sam w 20 minut
  •  działa na każdym rodzaju materiału tj. stal nierdzewna, miedź, stal czarna ocynkowana, plastik, PVC, PE-x, wielowarstwowe rury. 
  •  urządzenie jest bezobsługowe - nie wymaga kosztownych serwisów i nadzoru specjalistów
  •  jedynym kosztem eksploatacyjnym jest energia elektryczna (około 10 zł w skali roku)

Jak odpowiednio dobrać urządzenie?

Aby prawidłowo dobrać system należy zmierzyć średnicę zewnętrzną instalacji przy głównym przyłączu wody (tak, aby zabezpieczyć cały układ w domu). Urządzenie dobierane jest pod konkretną średnicę. Jest to sprawa absolutnie kluczowa gdyż przy błędnej ocenie średnicy generator nie będzie działał prawidłowo. 

 

Kolejnym ważnym aspektem jest zużycie wody. Każdy model generatora impulsowego pracuje przy określonej wydajności. Przed złożeniem zamówienia należy uśrednić szacowane zużycie wody w gospodarstwie domowym. 

 

Przed dokonaniem zakupu należy także doprecyzować w jaki sposób uzyskujemy ciepłą wodę. Jeśli w domu mamy cyrkulację wody ciepłej użytkowej, to koniecznie za pompą cyrkulacyjną trzeba zainstalować drugie urządzenie (zgodnie ze średnicą instalacji). Dlaczego? Otóż w wodzie, która krąży w cyrkulacji mamy niekorzystny dla tej technologii ruch wirnika pompy oraz różnicę ciśnień, która niszczy monokryształ i przywraca kamień do pierwotnej postaci.

Tak więc gdy macie Państwo cyrkulację wody ciepłej użytkowej to montujemy system na głównym przyłączu wody oraz za pompą cyrkulacyjną. Jeśli nie ma cyrkulacji, to w zupełności wystarczy jedno urządzenie montowane na początku układu, który zasila budynek.

 

Jeśli chcesz zamówić urządzenie lub potrzebujesz porady w kwestii jego doboru to skontaktuj się z naszym specjalistą.

 

 

Zamówienia/Pomoc techniczna:

Adrian Nowak

tel: 535 202 101

e-mail: adrian@wigo.pl


Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej