Złoże Katalityczne Odżelaziające Odmanganiające M-Dox

Dodano 10-04-2019 przez Jacek Gąsiorowski

Całkowicie naturalne złoże  katalityczne, który doskonale sprawdza się jako granulat filtracyjny. M.dox charakteryzuje się szybkim czasem reakcji podczas utleniania na poziomie 10-30s, niespotykaną czystością granulatu, wysoką zdolnością filtracji i długą żywotnością. 

Złoże katalityczne M.dOX do uzdatniania ciężkich wód głębinowych, zakres redukcji siarkowodór, mangan, żelazo

Naturalne złoże katalityczne, które doskonale sprawdza się jako media filtracyjne przy odżelazianiu wody.
M-dox charakteryzuje się szybkim czasem reakcji podczas utleniania na poziomie 10-30 sekund, niespotykaną czystością złoża, wysoką zdolnością filtracji i długą żywotnością.
Doskonale sprawdza się jako złoże w filtrach pospiesznych do celów stacji uzdatniania w jednostkach komunalnych. M-dox zawiera 75-85% dwutlenku manganu w niezwykle wyjątkowych formatach klastra, które zwiększają wydajności przy dużej adsorbcji tlenków.
Złoże ma znakomitą zdolność filtracji na poziomie 95-99% przy usuwaniu żelaza oraz 99% przy usuwaniu manganu, siarkowodoru.
M.dox pracuje zarówno jako klasyczny filtr pośpieszny oraz medium katalityczne, dzięki zdolności szybkiemu utlenianiu żelaza, manganu czy siarkowodoru.
M.dox jest bardzo gęstym złożem, które zatrzymuje wytrąconą formę w/w związków.
Większość manganu jest szybko utleniana w pierwszych kilku centymetrach złoża, gdzie przechodzi w formę dwutlenku manganu. Utlenione i zaabsorbowane żelazo, mangan i siarkowodór jest usuwane podczas płukania wstecznego. Płukanie wsteczne złoża jest bardzo istotne w utrzymaniu dobrej kondycji jakości złoża, gdyż jest to jedyna forma regeneracji. W trudnych przypadkach można wspomagać proces uzdatniania wody napowietrzaniem, chlorowanie czy ozonowanie. 

Złoże M.dox dane przepływu znajdziesz na podstronie w tym linku

Lub zapytaj doradcę
 

Pomoc techniczna / zamówienia:
Dawid Piaskowski 
kom 669 06 16 16
e-mail: dawid@wigo.pl
 

Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej