Zabezpieczenie urządzeń i instalacji przed twardą wodą. Gdzie instalujemy generatory impulsowe?

Dodano 17-02-2018 przez Jacek Gąsiorowski

Czytając poniższy artykuł zaznajomią się Państwo z procesem instalacji urządzenia impulsowego do twardej wody, dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy odnośnie jego doboru. 

            
Generatory impulsowe to rewolucyjna metoda uzdatniania wody polegająca na zmianie struktury wodorowęglanu wapnia. Technologia ta całkowicie zmieniła podejście w walce z kamieniem kotłowym. Zastosować można ją wszędzie tam, gdzie występuje problem z twardą wodą. Poniżej zdjęcia z instalacji generatorów impulsowych.

 

Technologia marki Impuls-Tech są w stanie zabezpieczyć instalacje zarówno w pojedynczym mieszkaniu, jak i rozwiązać problem twardej wody dla całej wspólnoty mieszkaniowej. Wystarczy zamontować urządzenie na głównym wejściu wody do budynku - tym samym chronimy całą sieć wodociągową w budynku oraz cały sprzęt w mieszkaniach lokatorów. 

 

Jeśli chcemy korzystać z technologii impulsowego uzdatniania wody w zapytaniu jeżeli będzie kierowane należy podać kilka istotnych informacji:

  1. Średnica rurociągu zewnętrzna - podaj w mm, oraz z jakiego materiału jest on wykonany. Dotyczy rurociągu wody zimnej zasilającej budynek, wykonaj pomiar za licznikiem wody oraz wszystkimi akcesoriami tj. zawór antyskażeniowy, zwrotny itp.  

  2. Jeżeli w budynku ciepła woda użytkowa CWU jest wytwarzana przez wspólnotę, to należy podać średnice rury cyrkulacyjnej CWU. W takim przypadku trzeba zainstalować za pompa drugie urządzenie. Jeżeli w budynku lokatorzy korzystają ze swoich term, logoterm czy kotłów, to wystarczy jedno urządzenie zainstalowane na wejściu zimnej wody za licznikiem.
  3. Podaj pikowy(szczytowy) przepływ w m3/h dla instalacji wody zimnej i jeżeli jest cyrkulacja dla wody ciepłej. Przy wodzie ciepłej z reguły są liczniki jeżeli nie ma to można odczytać lub przesłać zdjęcie tabliczki z pompy cyrkulacyjnej. 

 

Dlaczego należy instalować drugie urządzenie za pompa cyrkulacyjna? 

Otóż pompa (wirnik) wytwarza różnice ciśnień przed i po, co osłabia wytworzony monokryształ powstały na pierwszym generatorze na zimnej wodzie. Generator za pompa cyrkulacyjną podtrzymuje wytworzony monokryształ oraz chroni zbiorniki cieplej wody użytkowej. Zabezpiecza też na powrocie wody cyrkulacyjnej pompy i usuwa stary kamień w instalacji CWU, co jest siedliskiem legionelli. 

 

Instalując generatory impulsowe zapomnisz o awariach wszystkich urządzeń technologicznych, grzewczych jak i AGD. 

Raz na 4-5 lat należy wyczyścić zbiorniki ze szlamu. Dotyczy to tylko zbiorników w których zanieczyszczenia(miękki osad) osadzają się na dennicy, a normalny przepływ nie może ich porwać z przepływem. 
 

Powyższe zdjęcia zbiornika(pojemności 120 litrów) zabezpieczony był generatorem impulsowym. Po 4 latach został zdemontowany w celach sprawdzenia działania. Efekt był taki, że w zbiorniku nie było zupełnie nic! Zbiornik ten miał doprowadzaną wodę rurą z góry w dół, co powodowało podnoszenie się rozpuszczonego starego kamienia i porywanie go do instalacji w strumieniu wody.  Jeżeli zasobniki cieplej wody maja inną konstrukcje, to z reguły na dole są zawory do odmulania zbiorników i należy raz lub dwa razy w roku przeprowadzić odmulanie-odszlamianie spuszczając cześć wody do kanalizacji. 

Generatory impulsowe działają z takim samym dobrym skutkiem w domkach jednorodzinnych. W tym wypadku sytuacja jest analogiczna jak w przypadku budynków mieszkalnych, jednak urządzenia są montowane na znacznie mniejszych rurociągach.  

Również w tym wypadku technologię dobieramy do rurociągu wejściowego, a w sytuacji gdy mamy cyrkulację zakładamy drugie urządzenie za pompą. Jeśli rurociągi wody ciepłej i zimnej są umiejscowione blisko siebie (ok. 20-30 cm.), to możemy zamówić system podwójny o nazwie DUO. W takiej sytuacji podczas tworzenia zapytania musimy otrzymać informację odnośnie średnicy instalacji zewnętrznej wody zimnej oraz ciepłej. 

 

System Impuls montujemy także w zakładach przemysłowych. Jest to jednak technologia dużo bardziej złożona aniżeli w przypadku domów mieszkalnych. Obowiązkowy jest montaż pierwszego generatora na głównym wejściu wody. Drugie urządzenie dobieramy w zależności od technologii przemysłowej, ilości przepływu oraz po uwzględnieniu wielu zależności mogących zaburzyć proces tworzenia zarodków monokryształu. Metodę zawsze należy skonsultować z przedstawicielem handlowym. Nasi pracownicy są przeszkoleni i z pewnością dobiorą technologię, która zapewni pełną ochronę zakładu przed kamieniem. 

 

W dużych zakładach przemysłowych istnieje wiele punktów, które można chronić. Dlatego należy na spokojnie przedyskutować jakie korzyści i oszczędności można uzyskać zabezpieczając dana technologię. 

 

Technologia uzdatniania wody impulsem elektromagnetycznym w wielu przypadkach jest w stanie z powodzeniem zastąpić jonitowe stacje zmiękczania wody. 

          Wynika z tego wiele korzyści biorąc pod uwagę np. zrzut ścieków, w których wielokrotnie stwierdza się ponadnormatywną ilość chlorków po regeneracji stacji zmiękczającej. Jest to duży problem biorąc pod uwagę, że na każdy wyprodukowany 1 m3 wody zmiękczonej trzeba zużyć ok 1 kg soli, który ląduje w oczyszczalni ścieków. 

W końcowym procesie oczyszczania sól trafia do rzek, gdzie znajdują się czerpnie dla stacji wody pitnej. Efekt końcowy to zanieczyszczona woda oraz droższe uzdatnianie wody, jako że proces jej odsalania należy do najdroższych technologii na świecie. 

Jeśli macie Państwo problem z twardą wodą, to możecie rozwiązać go raz na zawsze. Nasi specjaliści dobiorą dla was odpowiedni system uzdatniania wody. Odwiedź nasz salon przy ul. Nowowiejskiej 71/1A we Wrocławiu, zadzwoń lub napisz. 

 

www.wigo.pl 

e-mail:        adrian@wigo.pl    jacek@wigo.pl 

telefon:        535-202-101       601 724-015



Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej