Zabezpieczenie Dużych Obiektów Publicznych Przed Twardą Wodą i Skutkami Osadów Wytrącanego Kamienia

Dodano 25-04-2019 przez Jacek Gąsiorowski

Artykuł ten opisuje zabezpieczenie obiektu szpitalnego dwoma generatorami impulsowymi. Dowiesz się z niego jak w prosty sposób można zabezpieczyć całą instalację wodną i urządzenia przed skutkami twardego kamienia kotłowego. Jeżeli to czytasz to znaczy, że masz podobne problemy i dobrze trafiłeś.

Powiatowy Szpital w Biskupcu to jednostka budżetowa mieszcząca się w woj. Warmińsko Mazurskim.
Szpital ten, ze względów na posiadanie własnego ujęcia wody posiada swoją stacje uzdatniania. Dbają o to, aby jakość wody była na wysokim poziomie zgodnie z obowiązującymi normami PZH. Warto tu wspomnieć, że instalacje wodne w tym obiekcie są bardzo rozległe, a jak techniczni wiedzą ciężko jest utrzymać w dobrej kondycji taką sieć. Cały czas powstają jakieś problemy z którymi pion techniczny musi sobie radzić.  


Przy posiadaniu możliwości czerpania wody, ze studni głębinowy jest to nie lada wyzwanie, aby sprostać normom wody pitnej. Przeważnie mamy do czynienia w takich sytuacjach z żelazem, manganem oraz podwyższoną twardością wody.

System uzdatniania wody jest zbudowany w układzie technologicznym: pompa głębinowa, podziemny zasobnik wody nieuzdatnionej, pompa tłoczna na suw, odżelazianie z odmanganianiem, dezynfekcja na lampie UV TMA AMX, zabezpieczenie po lampie linii wodnej dostępnymi środkami służącymi do dezynfekcji, które są dozowane poprzez pompę dozującą spiętą z licznikiem impulsowym. Tak przygotowana woda zasila cały szpital przechodząc poprzez końcową technologię impulsową służącą do rozpuszczania starego kamienia i zabezpiecza przed osadem nowego.
 
    
W związku z problemem twardej wody jaki pokazywał się na różnego rodzaju urządzeniach technologicznych np. typu zmywarki tunelowe, wymienniki ciepła i inne. Zarząd szpitala w 2018 roku zdecydował się na instalacje naszych urządzeń technologicznych producenta Impuls Tech służących do zmiany struktury wodorowęglanów wapnia na zarodki monokryształów. Woda którą podda się technologii impulsowej przestaje tworzyć twardy tzw. kamień kotłowy.

Ta nowoczesna technologia stała się urządzeniem wręcz wymaganym na obiektach publicznych tak samo jak inna armatura przyłączeniowa. Jest tania w zakupie i nie wymaga obsługi serwisowej. Dużym plusem tej technologii jest niski koszt eksploatacji np. na tak duży szpital w którym zostały zabezpieczone urządzenia techniczne, instalacja wodna, wymienniki ciepła i wiele innych to koszt eksploatacji roczny ok 100 zł.
Urządzenia z serii Impuls PRO nie tylko zabezpieczają świeżą wodę w ten sposób, aby nie wytrącał się kamień na dopływie do szpitala, ale też podczas wytworzenia monokryształów wytwarza się CO2, który powoli rozpuszcza stary kamień w instalacjach. Poniżej kilka zdjęć, które pokazują efekt działania w okresie po 3 miesiącach generatora na komorę myjki i na dysze myjące.

Przedstawiamy Państwu parę przykładów jak działają nasze urządzenia impulsowe, które za kilkadziesiąt zł w skali roku zabezpieczą wszystkie urządzenia w środowisku wodnym na dużych i małych obiektach użyteczności publicznej. Zdjęcia poniżej pokazują tą samą zmywarkę po okresie 9 miesięcy eksploatacji, oczyszczenie z kamienia samoistnie oraz utrzymywanie zmywarki w czystości ciągłej eksploatacji bez przyrostu kamienia.

 

W szpitalu nasza firma dobrała i zainstalowała na rurociągu zasilającym cały szpital urządzenia serii IMPULS PRO 125 oraz na cyrkulacji wody ciepłej użytkowej IMPULS STANDARD 125. W razie referencji prosimy pisać w zapytaniu na maila j/n koledzy prześlą zwrotnie na maila.

Warto wspomnieć o czym informują nas nasi klienci, że w niektórych przypadkach tam gdzie mieli problemy z zatykaniem się instalacji odpływowej kanalizacyjnej już nic się nie odkłada, a wręcz kanalizacja bardziej jest udrożniona. Wyciągając z tego wniosek kanalizacja, też jest czyszczona tą wodą kiedy jest zrzucana poprzez kąpiele prysznicowe i inne możliwe technologie.

Ogólnie podsumowując temat generatorów impulsowych można powiedzieć, że jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie które zabezpiecza przed twardymi osadami z wody a jednocześnie chroni armaturę w dużych obiektach użyteczności publicznej. 

Zaproś nas przeprowadzimy audyt Twojego obiektu i wycenimy technologię, która posłuży Ci wiele lat i obniży uciążliwe koszty eksploatacji.

Odwiedź nasz salon przy ul. Nowowiejskiej 71/1A we Wrocławiu, zadzwoń lub napisz.

 
Kontakt:
e-mail: dawid@wigo.pl      adrian@wigo.pl

            telefon:  669-061-616          535-202-101

 


Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej