Najlepsze i najskuteczniejsze złoże do filtracji wody basenowej, zastosowanie baseny publiczne i prywatne

Dodano 06-01-2017 przez Jacek Gąsiorowski

Najlepsze i najskuteczniejsze złoże do filtracji wody basenowej, zastosowanie do basenów publicznych i prywatnych. 


Od czterech lat wprowadzamy filtracje na złożu sedymentacyjnym o nazwie handlowej Turbidex TM USA. Zaczynaliśmy od technologi filtracji wody pitnej poprzez wody procesowe, a od 3 lat wprowadziliśmy z dużym powodzeniem tą technologię na kilkunastu aqua parkach, basenach i spa w Polsce. 

Przeprowadzamy zmianę technologii filtracji wody basenowej, wymiany złoża, grzybków filtracyjnych możemy przeprowadzić podczas normalnej eksploatacji basenu dla układów, gdzie dla danej niecki są zastosowane 2 filtry.  Szybko, sprawnie a efekt filtracji jest zawsze gwarantowany. Wygląda to pokrótce tak j/n.

Opróżnienie zbiorników ze starego złoża, przegląd koszy filtracyjnych. Na ponad 150 grzybków 3 sztuki były zakażone bakteriologicznie patrz grzybki zbliżenie i otwór (ciemny skażony jasny ok)


Dlaczego jednoznacznie można stwierdzić, że złoże TURBIDEX proponowane przez naszą firmę jest najlepszym rozwiązaniem w technologii basenowej, oto kilka szczegółów.

Złoże Turbidex góruje nad innymi mediami służącymi do filtracji sedymentacyjnej ponieważ posiada wiele funkcyjnych działań - filtracja mechaniczna na poziomie 3-5 mikronowa - absorpcja fizyczna - absorpcja elektrostatyczna - wymiana jonowa - redukcja amoniaku. Turbidex redukuje w znacznym stopniu zawiesiny koloidalne co jest pomocne przy uzyskaniu mętności poniżej 0,1 NTU 

Uwaga!! oko ludzkie widzi zanieczyszczenia w wodzie powyżej 25 mikron

Przy zastosowaniu złoża Turbidex powinniśmy uzyskać większe oszczędności wynikające z eksploatacji ciągłej: mniejsze zużycie chemikaliów, wydłużony czas płukania filtrów, oszczędność wody, chemii i ciepła które przy regeneracjach lądują w ściekach. 

Turbidex, którego powierzchnia złoża jest zbudowana jak pumeks pozwala na 3-4 razy większą możliwość zatrzymania sedymentu z filtrowanej wody co stawia go na pierwszym miejscu jako idealne złoże dla technologii basenowej.  Złoże o którym mowa nie wymaga do płukania wspomagania powietrzem. Przepływ dobranych pomp dla danego filtra jest wystarczający aby złoże idealnie spulchnić i dobrze do płukać z zanieczyszczeń, które zostały zaabsorbowane.  

 

Wile firm już próbowało podobnych zeolitów niestety zeolit wydobywany na danym terenie jest niepowtarzalny (podobnie jak z liniami papilarnymi są niepowtarzalne) a do tego dochodzi też skomplikowana metoda obróbki złoża do finalnego produktu. 

Efekty filtracyjne są praktycznie po uruchomieniu filtrów, już po paru godzinach pokazuje się krystalicznie czysta woda, efekt jest bardzo zadawalający i oszałamiający. Nasi klienci mówią nam swoje opinie, że nigdy nie mieli tak czystej wody. Wyklarowanie wody to kwestia godzin.

Grzybki filtracyjne link do działu

Więcej na temat zastosowania zeolitu w technice basenowej link 

Zainteresowała Cię ta technologia przeciągnij obrazek poniższy na pulpit z kontaktem lub dzwoń nr 601 724015 wigo@wigo.pl


Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej