Impulsowe uzdatnianie wody przy produkcji drobiu

Dodano 23-06-2019 przez Jacek Gąsiorowski

Uzdatnianie wody przy produkcji drobiu metodą fizyczną z wykorzystaniem siły Lorentza. 

Unikalna technologia impulsu elektromagnetycznego daje doskonałe efekty w sektorze drobiarskim. 

   Czyste woda, która nie zawiera żadnych substancji chemicznych, to bezpieczeństwo korzyści dla produkcji, chowu drobiu na fermach. Opiszemy po krótce korzyści z instalacji generatorów impulsowych wykorzystujących siłę Lorentza do uzdatniania wody. 

 

 

Twarda woda daje się we znaki osobom odpowiedzialnym za urządzenia techniczne. 

Działanie naszych generatorów impulsowych można w paru słowach opisać w ten sposób. 

Generator impulsowy zapobiega i eliminuje przed skutkami twardej wody w sposób przetwarzania i tworzenia zarodków monokryształu węglanu wapnia. W uproszczonym skrócie wygląda to tak:  

 Ca(HCO3)2 + IMPULS PRO -> CaCO3 (monokryształ) + H2O + CO2 

 

Dobrze przygotowana woda dla drobiu to podstawa wzrostu wagi ciała i braku chorób. 

 

Bezobsługowe jednostki Impuls PRO, zainstalowane na głównych lub dodatkowych przewodach wodnych zasilania kurników, farm, przyniosą czyste i nie zawierające żadnych środków chemicznych korzyści dla twojej produkcji drobiarskiej. 

Już nigdy nie będziesz miał problemu z narostem uciążliwego kamienia na poidłach a linie tłoczące wodę bedą czyste w których będzie ograniczony rozwój biofilmu bakteriologicznego. Jednocześnie generator impulsowy wyczyści stary kamień zalegający w instalacjach, który jest min. siedliskiem bakteriologicznym.  

 

Woda poddana polom elektromagnetycznych zmienia strukturę wodorowęglanów wapnia na zarodki monokrystaliczne przez co staje się miększa i lepiej przyswajalna dla masy ciała zwierząt. 

 

Ważną kwestią jest też temperatura tzw. stała, która jest określana poprzez hodowców i naukowców na poziomie 10-15°C. zakres tych temperatur jest podyktowany tym, że przy ciepłej wodzie więcej namnaża się drobnoustrojów chorobotwórczych a przy zimnej wodzie ptaki, zwierzęta wykorzystują energię potrzebną do wzrostu na ogrzanie ciała. Także po wielu testach i badaniach stwierdzono, że temperatura wody najbardziej jest optymalna jak wyżej opisano. 

 

Okazuje się, że jedną z najważniejszych kwestii jest układ sieci transportu wody i poideł. Niektórzy używają różnych zakwaszaczy pod postacią chemii lub wody utlenionej do eliminacji bakterii. Nasza metoda bezchemicznie zabezpiecza całą instalację wody włącznie z poidłami. Mamy zabezpieczone tą technologią kurniki w których jest ponad 2 ML brojlerów.  

Więcej informacji na temat kontenerowych stacji link

 

Jakie są korzyści z instalacji urządzenia Impuls PRO do kondycjonowania wody metodą fizyczną:

 

Zapobiega i eliminuje przed skutkami twardej wody w sposób przetwarzania i tworzenia zarodków monokryształu węglanu wapnia. Zapobiega magazynowaniu antybiotyków w osadach twardych w rurociągach tłocznych. 

 

Wodorowęglany wapnia i magnezu w postaci monokryształów są całkowicie bierne, dzięki czemu tracą zdolność wytrącania się, a co za tym idzie, większość jest spożywana przez zwierzęta i przetwarzana w organizmie. 

 

Napewno podwyższona waga zwierząt przy spożywaniu wody po generatorze ma istotny wpływ przy wzroście wagi. Zaobserwowano, że zwierzęta bardzo chętnie piją wodę po generatorach impulsowych, jak dotąd stało się to faktem, ale nie prowadzono badań dlaczego tak się dzieje. 

Mamy potwierdzone te zjawisko na kurach, świniach, psach i kotach informacje pochodzą od naszych klientów.  

Jednocześnie warto wspomnieć, że wszystkie dodawane antybiotyki do wody uzdatnionej poprzez Impuls PRO rozpuszczają się w mgnieniu oka ponieważ w wodzie jest CO2, taka woda wspomaga rozpuszczanie składników leków, które większości są wyprodukowane na podbudowie węglanu wapnia. 

Oprócz instalacji wodnych i poideł możemy zabezpieczyć większość urządzeń mających kontakt z wodą stosowaną w hodowli min. należą do nich: dozowniki, zamgławiacze, dysze wysokociśnieniowe, ścianki inkubatorów, wentylatory nawilżacza, tacki ociekowe, chłodnice wyparne, koryta nawadniające, pompy wodne, urządzenia do mycia tacek, i wiele innych na które pozytywnie wpłynie uzdatniona woda metodą impulsową.

 

Zmniejszenie gromadzenia się kamienia w rurociągach jak i środowisku wodnym pomaga zmniejszyć ilość populacji bakterii.

Przy zastosowaniu generatorów Impuls PRO następuje likwidacja potencjału chorób poprzez usunięcie terenów rozrodu i miejsc, w których bakterie mogą się gromadzić i namnażać.

 

Kolejną zauważalną częścią korzystania z generatorów w uzdatnianiu wody jest: 

Wydłużony czas eksploatacji sprzętu, materiałów eksploatacyjnych, zmniejszenie ilości podawanych leków. 

Podczas koniecznej konserwacji, serwis urządzeń jest łatwiejszy(brak twardych osadów). 

Technologia generatorów impulsowych poprawia jednocześnie smak wody pod wpływem pól elektromagnetycznych, zmienia napięcie powierzchniowe wody, a woda staje się bardzo dobrym rozpuszczalnikiem. 

 

Jeżeli występują większe stężenia żelaza i manganu w surowej wodzie mogą wymagać dodatkowego doboru generatora o mocniejszych impulsach (skontaktuj się ze sprzedawcą). Przyjmuje się, że generatory impulsowe dobieramy z konfiguratora - tabeli przepływów i do danej średnicy, przyjmując przy tym, że woda mieści się w normie wody pitnej. 

Jeżeli Twoja woda posiada ponadnormatywne przekroczenia fizykochemiczne prosimy o przesłanie badań wody w celu doboru urządzenia.

 

Oszczędności w pracy przy wymianie sprzętu i naprawach technicznych, mogą zaoszczędzić wiele tysięcy złotych na produkt i spowodować poprawę zysków i strat w całej produkcji.

Wpływ zwiększonej konsumpcji ilości wody dla drobiu poprawia jakość i ilości produkcji jaj. 

Użycie ulepszonej wody do picia dla piskląt powoduje wzrost procesu tworzenia i wzmacniania kości.

Korzyści z hodowli drobiu.

 

Skrócony czas wymagany dla ptactwa, aby uzyskać pożądaną wagę.

Znaczny spadek śmiertelności i zachorowalności.

Zdrowie ptaków zostanie poprawione.

Widzimy oszczędności w zużyciu wody i konsumpcji żywności.

Można oczekiwać lepszych wskaźników produkcji pod względem wagi i wielkości.


Kontakt na osobę zajmującą się powyższym tematem:
e-mail: 
dawid@wigo.pl tel. 669-061-616

adrian@wigo.pl tel. 535-202-101

Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej