Dezynfekcaja wody basenowej na lampach UV-AMX-B redukcja chloramin-chlor związany

Dodano 18-09-2016 przez Jacek Gąsiorowski

Lampy z serii AMX-B zostały zaprojektowane konkretnie dla technologi basenowych.

W związku z coraz to ostrzejszymi normami stawianymi basenom publicznym i hotelowym firma TMA skonstruowała nowy model lamp UV dla potrzeb wody basenowej.

Dezynfekcja wody basenowej wykorzystującej system lamp UV wpływa bardzo pozytywnie na jakość wody oraz komfort osób korzystających z basenu.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na baseny pływackie jak i do nauki pływania tam gdzie osoby przebywają po kilkanaście godzin tygodniowo. Jednym z większych problemów są produkty uboczne powstające z reakcji chlorowania wody. Chloraminy powstają wyniku reakcji chloru z azotem amonowym pochodzącym od kąpiących się ludzi a jego przyczyny w większości to podrażnienia naskórka w tym szczególnie oczu. Chloraminy zaliczane są za czynnik rakotwórczy.  
Chloraminy w pomieszczeniach basenowych zabudowanych tworzą chmurę unoszącą się nad powierzchnią wody, która nieprzyjemnie pachnie, często ludzie mówią „ale śmierdzi chlorem” a to nie ma nic wspólnego z chlorem to jest właśnie zapach chloramin.


Chlor w reakcji ze związkami organicznymi tworzy chloraminy, jak zatem przeciwdziałać?
Redukcja chloramin, które występują wszędzie na basenach chlorowanych jest możliwa w prosty ekologiczny sposób.
Wodę w której występują chloraminy redukujemy poprzez przepuszczenie jej przez komorę reaktora w którym zainstalowane są promienniki UVC.
Przedstawiamy Państwu jedną z pierwszych zainstalowanych lamp UV producenta TMA-POLSKA model AMX-B6, która została zainstalowana na basenie w Ostrowie Wielkopolskim.Lampa AMX-B została wpięta w układ wody cyrkulacyjnej na rurociągu tłocznym na basen.
Wykonano bypass na na rurociągu D200 mm
Wydajność jednostki sterylizatora UV 280 m3/h przy 600 J/m2  link do DTR
Moc przyłącza 2160 W
Najnowocześniejsze promienniki o trwałości 12000 godzin pracy
Wymiary lampy UV AMX B
Jeżeli potrzebujesz wsparcia technicznego dzwoń 601 724015 lub pisz wigo@wigo.pl
Poniżej link do wszystkich modeli z serii AMX-B
AMX-B lampy do montażu poziomego - zastosowanie dla basenów

Tagi