Pompy pneumatyczne napędzane powietrzem FLOTRONIC

Dodano 29-10-2013 przez Jacek Gąsiorowski

Wszechstronne bez wybuchowe pompy napędzane powietrzem     
Są to nowoczesne pompy o unikatowej konstrukcji, która umożliwia dostęp do ruchomych części w ciągu  kilkunastu sekund !!! (odkręcamy tylko jedną nakrętkę), bez potrzeby wymontowywania urządzenia z linii produkcyjnej. Pompy o których piszemy posiadają certyfikat ATEX i są sklasyfikowane zgodnie z dyrektywą 94/9/WE ATEX europejską, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2003.

Korzystaj z pomp z podwójną membraną firmy Flotronic zarówno do zwykłego pompowania, jak i ciągłych zastosowań procesowych 24 godziny na dobę. Firmy które nam zaufały w technologii pomp membranowych:

  ■ Akzo Nobiles
  ■ Apetito
  ■ Astra Zeneca
  ■ Avon Cosmetics
  ■ BASF
  ■ Bayer
  ■ Birds Eye Wall’s
  ■ BMW
  ■ Britvic
  ■ BNFL
  ■ Budelpack
  ■ Cadburys
  ■ Coca Cola
■ Colgate Palmolive
■ Courtaulds
■ Cussons
■ Dow
■ Eli Lilly
■ Eveline Cosmetics
■ Ford
■ Geest
■ Givaudan
■ Glaxo SmithKline
■ ICI
■ Jaguar
■ Kerry Foods
■ Kodak
■ Lotus
■ Merck
■ Nestlé
■ Novartis
■ Oscar Mayer
■ Pfizer
■ Procter & Gamble
■ Quest
■ Rhodia
■ Sias Foods
■ Unilever
■ Wyeth
Niedawno firma Flotronic otrzymała akredytacje C Grupa II  zgodnie z powyższym Flotronic jest w stanie dostarczyć pompy, które mogą być używane w środowisku, w którym acetylen i wodoru są obecne, gdzie przepisy są bardziej rygorystyczne. Niezależnie od poziomu zgodności wymaganych w gazowej Grupie II (np.: A, B lub C), możemy dostarczyć zgodne pompy.

Zaletą konstrukcji i cechą charakterystyczną, wyróżniającą te pompy spośród innych,  jest głównie to, że medium przepływa przez środek urządzenia, między dwiema membranami, a powietrze operuje od strony zewnętrznej, dzięki temu pompa jest bardzo szczelna, bardzo higieniczna, energooszczędna, cicha, a membrany starczają na wiele miesięcy! Pompa nie zmienia struktury pompowanego medium, nie rozbija go i nie pieni!
Takie rozwiązanie pozwoliło na:  skrócenie skoku, pogrubienie i wzmocnienie membran, przez co wydłużono ich żywotność do ok. 40 mln cykli ( membrany pomp innych firm  przewidziane są na ok. 10 mln. cykli),  skrócenie czasu koniecznego na  wymianę membran do kilkudziesięciu sekund, zmniejszenie kosztów eksploatacji o prawie 50% w stosunku do pomp tradycyjnych poprzez zmniejszenie ilości części i powietrza, znaczny wzrost bezpieczeństwa i higieniczności pracy, zastosowanie systemu doprowadzania powietrza nie wymagającego żadnego smarowania i nie blokującego się, co zapobiega  przestojom w pracy.


 


 

Każda z produkowanych rodzajów pomp może być wykonana z różnych materiałów w zależności od zapotrzebowania( stal nierdzewna, aluminium lub tworzywa sztuczne), membrany i kule zaworów są wykonane w standardzie z teflonu (dostępne inne materiały). Pompy wykonane są w różnych wielkościach przyłączy od ½” do 3”, a ich wydajność waha się od kilku do ponad 900 l/min . Wszystkie spełniają standardy Unii Europejskiej, mogą pracować na sucho, nie ulegają uszkodzeniom przy zamkniętym zaworze tłocznym, są samozasysające i bardzo ciche podczas pracy, przeznaczone są nie tylko do płynów, ale głównie do mediów lepkich, gęstych, agresywnych , wymagających dużej czystości, posiadają certyfikat ATEX.


Więcej informacji ................


Tagi