Kiedy przy technologii impulsowego uzdatniania twardej wody należy zainstalować dwa generatory.

Dodano 14-10-2018 przez Jacek Gąsiorowski

Kiedy przy technologii impulsowego uzdatniania twardej wody należy zainstalować dwa generatory. 
Ten krótki artykuł pomoże Państwu rozwiązać powyższe zagadnienie.

 

Odpowiedź nasza jest na wiele telefonów z Państwa strony, dlaczego należy instalować 2 generatory impulsowe na obiekt? 

Odpowiedź: kiedy posiadamy cyrkulacje ciepłej wody użytkowej. 

 

Rozwiązanie jest zaiste bardzo proste, ale przy nieumiejętnym doborze urządzeń może działać połowicznie. 

Przedstawimy Państwu parę opcji. 

 

MONTAŻ TYLKO NA ZASILANIU WODNYM OBIEKTU (WODA WEJŚCIOWA DO BUDYNKU)

 

1. Montaż generatora impulsowego do twardej wody zasilanie całego obiektu, który nie posiada cyrkulacji wody ciepłej( np. klient ma bojler i nie używa cyrkulacji). W tym przypadku instalujemy tylko jeden generator dobierając go po średnicy rury zasilającej. Należy przy doborze generatora sprawdzić czy dobrane urządzenie mieści się w pikowym przepływie naszej instalacji. Jeżeli nie należy dobrać o próg większe urządzenie. (PATRZ TABELA) Wiele osób nawet nie wie jak to jest z tą cyrkulacją wody ciepłej, więc informujemy w najprostszy sposób. Jeżeli cyrkulacja ciepłej wody jest zainstalowana to po odkręceniu ciepłej wody odrazu leci podgrzana. Jeżeli nie ma cyrkulacji to musimy poczekać aż podgrzana woda on-line dopłynie do kranu. 

 

MONTAŻ NA ZASILANIU GŁÓWNYM WODNYM I ZA POMPĄ CYRKULACYJNĄ CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ

 

2. Montaż dwóch generatorów impulsowych stosuje się wyłącznie gdy posiadamy cyrkulację ciepłej wody użytkowej. Dlaczego zachodzi taka potrzeba? Ponieważ różnica ciśnień niewielkich nawet może osłabić nam technologię, którą wytwarzamy na generatorze impulsowym zainstalowanym na zasilaniu głównym. Pierwsze zdjecie od prawej pokazuje zasilanie budynku, a drugie montaż małego generatora za pompą cyrkulacyjną CWU.


        
 

MONTAŻ TYLKO NA ZASILANIU CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ - Poniżej montaż generatora na CWU

 

3. Montaż generatora impulsowego tylko i wyłącznie na ciepłej wodzie użytkowej. Piszemy o tym ponieważ takie sytuacje też się zdarzają. Jest to połowiczne rozwiązanie ponieważ woda poddana technologii generatora impulsowego jest uzdatniana na cyrkulacji CWU. 

Podczas rozbioru ciepłej wody użytkowej do zasobnika uzupełniana jest zimna woda surowa. W takim układzie technologicznym urządzenie jak najbardziej działa, ale poprzez zmieszanie wody zimnej i po uzdatnieniu nie daje nam efektu końcowego zadowalającego jak przewiduje technologia. 

 

Ogólnie mówiąc urządzenia w technologii impulsowej pracują 24 h na dobę 365 dni w roku i zabezpieczają wszelki sprzęt podpięty pod wodę w której wytwarzana jest technologia zmiany wodorowęglanów wapnia na monokryształy. Jest to urządzenie bardzo ekologiczne, które przy minimalnym poborze mocy (8 zł/ rok) zabezpiecza rurociągi i urządzenia przed kamieniem bez żadnej chemii. Dlatego można nazwać tą technologię ekologicznym rozwiązaniem. Technologia ta nazywana jest też potocznie fizycznym uzdatnianiem wody.

 

Obecnie prowadzimy prace nad projektami szeroko zakrojonymi, które ograniczą połowicznie lub całkowicie stosowanie soli do zmiękczaczy chemicznych, a co spowoduje odciążenie zanieczyszczenie wielu wód powierzchniowych, które są w bardzo dużym stopniu zasalane poprzez chlorki sodu. Im więcej technologii zrzutowych zanieczyszczeń chlorków sodu zamienimy na technologię ekologiczne tym bardziej będziemy mieć mniej zasoloną wodę w rzekach na czerpniach. Trzeba też podkreślić, że redukcja chlorków w ścieku jest jedną z najdroższych technologi w procesie oczyszczania, a zakup soli tani. 

 

Pamiętajmy przy decyzjach zakupu urządzeń zabezpieczających przed twardym osadem, aby wybierać technologie ekologiczne.

 

Podam przykład tylko klienta końcowego Kowalskiego (prywatny) z 2017 roku. W Polsce sprzedawanych zmiękczaczy domowych było w granicach 3700-4000 szt. miesięcznie. Każdy klient zużywa 8,1 kg soli na miesiąc x 4000 zmiękczaczy proszę pamiętać, że co miesiąc liczba korzystających rośnie. 

 

Wiele zakładów produkcyjnych zużywa 1000 krotność tego co Kowalski - nikt tego nie zauważa, albo nie chce. 

 

Pamiętaj 1 kg soli zrzuconej do kanalizacji to wstrzymanie fermentacji 1m3 ścieków.

 

Zapraszamy, też do współpracy firmy zajmujące się ekologicznym uzdatnianiem wody dla klientów końcowych, to od Was zależy jak uświadomicie klientów końcowych, a w końcowym etapie jaką wodę będziemy spożywać.   

 

Zanim zdecydujesz się na technologię zmiękczania wody generatorami impulsowymi zadzwoń do nas! Posiadamy doświadczoną kadrę, która powyższą technologię stosuje już od 5 lat na terenie polski i ma doświadczenie praktyczne.

 

Odwiedź nas we Wrocławiu na ul. Nowowiejskiej 71/1A lub skontaktuj się z nami. 

 

e-mail:     jacek@wigo.pl   dawid@wigo.pl   adrian@wigo.pl

 

telefon:      601-724-015      669 061 616         535 202 101

Tagi