Zabezpieczenie skruberów płuczek wodnych przed kamieniem wytworzonym z twardej wody.

Dlaczego należy zabezpieczać skrubery i urządzenia technologiczne? Jak zmniejszyć dozowanie antyscalantów środków ochronnych? 

Technologia uzdatniania ścieków to bardzo skomplikowany proces, który wymaga bardzo drogich technologii. My to wiemy i znamy wiele układów technologicznych, które dzięki naszym urządzeniom impulsowym oszczędzają wiele niepotrzebnie wydanych pieniędzy.

W związku z tym że ścieki, to różnego rodzaju środowisko agresywne stosuje się stal nierdzewną do technologicznych urządzeń oraz rurociągów. Instalacja ta idealnie nadaje się do generatorów impulsowych. 
Stal nierdzewna sama w sobie jest bardzo dobrym materiałem do stosowania w środowisku agresywnym,  zarasta kamieniem z twardej wody jak inne materiały tworząc wiele problemów technologicznych. 

Z tego tytułu zawsze projektując oczyszczalnie ścieków dubluje się urządzenia aby jedno można było wyłączyć z ruchu na czas serwisu.

Oczyszczalnie pracują 24 godziny na dobę. Wycisza się którąś z lini tylko wtedy gdy spada zapotrzebowanie na obróbkę ścieków co praktycznie zdarza się rzadko ponieważ, coraz więcej ludzi korzysta i podpina się do magistrali oczyszczania ścieków. 

W tym krótkim artykule chcemy Państwu przedstawić nowoczesną technologię do zabezpieczenia skruberów wodnych przed osadzaniem się kamienia na wewnętrznych urządzeniach technologicznych.
Skrubery wodne wymagają wiele zabiegów technicznych i chemicznych aby poprawnie funkcjonowały. Warunki w jakich często pracują pod obciążeniem twardej wody (szarej) generują wiele kosztów. Osoby obsługujące takie urządzenia wiedzą o czym piszemy. 

Jak zabezpieczyć linię? 

Wystarczy dobrać odpowiednie urządzenie IMPULS i na wybranym odcinku zastosować generator impulsowy, ta technologia zmieni strukturę wodorowęglanu wapnia w monokryształ, który to wyeliminuje tworzący się kamień na elementach, które trzeba czyścić co parę miesięcy agresywną chemią. 

 


  


Zabiegi takie są zlecane zewnętrznym firmom, które są wyposażone w wozy z dużymi zasobnikami do przeprowadzania kąpieli chemicznych i rozpuszczania kamienia. Takie usługi nie są tanie. 

Podsumowując:

  • Zabezpieczamy technologię przed osadzaniem kamienia z twardej wody
  • Ograniczmy stosowanie chemii antyscalantu, który to ma zabezpieczyć przed zarastaniem kamienia (antyscalant nie zawsze spełnia zabezpieczenie w 100% istnieje wiele powodów)
  • Eliminujemy drogie koszty eksploatacyjne 
  • Zmniejszamy do minimum czyszczenie skruberów albo całkowicie wszystko uzależnione jest od prędkości przepływu i warunków pracy instalacji. 
  • Nasza technologia pozwala na bardzo duże oszczędności, które Państwu przedstawimy na spotkaniu z naszym przedstawicielem.  
  • Urządzenia IMPULS ograniczają przestoje serwisowe, które generują duże koszty.  

Jednym z większych kosztów (pomijając energię elektryczną) w oczyszczalni ścieków są dostawy chemii, które my jako firma staramy się poprzez wprowadzanie zielonej technologii ograniczyć lub całkowicie wyeliminować. 


 

Montaż jest bardzo prosty klienci mogą zainstalować go sami lub zlecić naszej w naszej firmie. 

Urządzenie impulsowe nie generuje praktycznie żadnych kosztów eksploatacyjnych, w układach oczyszczalni ścieków można go założyć bez najmniejszych problemów spełnia wszystkie normy. Urządzenie IMPULS wyposażony jest w skrzynkę IP65. Na życzenie i odpłatnie wykonujemy zabezpieczone urządzenia z atestem ATEX do pomieszczeń lub przestrzeni narażonych wybuchem.

Więcej na temat technologii IMPULSOWEJ


Jeżeli jesteś zainteresowany wykonaniem wyceny i doborem technologii mapisz zapytanie na mail wigo@wigo.pl 

Podaj średnicę rurociągu zewnętrzną w mm

Ilość przepływającej wody lub ścieku w m3/h

Twardość wody

Jeżeli jest żelazo i mangan to zawartość mg/l


Jeżeli masz problem z twardą wodą skontaktuj się z nami rozwiążemy Twój problem tel. 601 724 015

Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej