Jak zainstalować urządzenia z serii IMPULS PRO

Dodano 16-06-2017 przez Jacek Gąsiorowski

Jak zainstalować poprawnie urządzenia do uzdatniania wody z serii Impuls PRO 


Informacje o urządzeniach IMPULS PRO MI

Zależnie od technologi, urządzenia mogą być montowane w różnych punktach. Urządzenie może zabezpieczać poszczególną linię technologiczną, dane urządzenia czy cały obiekt. IMPULS powinno się zamontować za pompą z tego względu, że wirniki pompy częściowo niszczą utworzony monokryształ i osłabia technologię. 

Jak poprawnie zamontować urządzenie IMPULS ?

Uchwyty montażowe urządzenia IMPULS są przystosowane do montażu naściennego. Przewody impulsowe muszą być nawinięte w tym samym kierunku, 

 1. Do urządzenia przykręcić uchwyty, które są dołączone do zestawu.

 2. Urządzenie przymocować do ściany lub innej pionowej powierzchni za pomocą dołączonych śrub.

3. Dołączony przewód impulsowy owinąć na pionową lub poziomą część rurociągu, zwracając szczególną uwagę na dokładność i szczelność nawinięć. Przewód impulsowy należy przymocować za pomocą dołączonych opasek, tak, aby oba końce przewodu miały podobną długość. Końcowy efekt powinien przypominać ściśniętą sprężynkę. 

UWAGA! Cewki muszą być umieszczone na równej części rurociągu i w dostatecznej odległości od różnych innych elementów danego rurociągu. Minimalna odległość końca przewodu impulsowego od innych elementów rurociągu (kolanek, trójników, zaworów itp.) musi być większa niż trzykrotny wymiar średnicy zewnętrznej, na których rurociąg jest instalowany. Przykład mamy instalację o średnicy zewnętrznej 50 mm. Cewka powinna być nawinięta od danego kolana czy zaworu minimum 15 cm, dotyczy to każdej ze stron cewki.

4. Przewód zasilający podłączyć do gniazdka. Na urządzeniu powinny się zaświecić dioda zasilania.

5. Ustawić przełączniki sygnału na zakres przepływu, według tabeli umieszczonej na boku urządzenia.

6. Urządzenie powinno być zainstalowane w pomieszczeniu gdzie środowisko powietrza nie jest agresywne. Jeżeli montujemy w środowisku agresywnym należy dokupić osobną szafkę uszczelniającą generator impulsowy. Zapytaj sprzedawcy o skrzynie. 

Bardzo ważną rzeczą jest to, aby urządzenia były montowane w pomieszczeniu gdzie nie oddziaływują żadne pola magnetyczne lub elektromagnetyczne. Może to przyczynić się do zaburzenia naszego sygnału elektromagnetycznego którym oddziałujemy na przepływ wody. Pole generatora wówczas może być zaburzone, a urządzenie nie będzie działać poprawnie. 

Obsługa i serwisowanie urządzenie IMPULS

Urządzenia IMPULS nie wymagają specjalistycznej obsługi oraz serwisowania. Obsługa ogranicza się do kontroli diod LED informujących o funkcjonowaniu urządzenia. Gdy dioda „uzdatnianie” przestała świecić się, oznacza to uszkodzenie lub wypięcie przewodu impulsowego. Gdy dioda „zasilanie” przestała świecić się, to informuję o uszkodzeniu urządzenia, uszkodzeniu przewodu zasilającego lub brak zasilania. W takim wypadku należy skontaktować się z producentem lub sprzedawcą urządzenia. 

Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej