Jak zabezpieczyć powietrze przed wirusem w centrach handlowych i zakładach produkcyjnych

Dodano 26-03-2020 przez Jacek Gąsiorowski

Jak zabezpieczyć powietrze w centrach handlowych, zakładach przemysłowych przed koronawirusem ?

Oficjalne stanowisko WHO podaje że promieniowanie UV-C jest destrukcyjne dla wirusów. Przejdźmy zatem do konkretów.

Od wybuchu ogólnoświatowej pandemii, życie wielu ludzi nie będzie już takie same jak dawniej. 

Strach przed zarażeniem się wirusem będzie już towarzyszył wielu pokoleniom, co zatem możemy zrobić? czy istnieją zatem jakieś możliwości dezynfekcji powietrza? Tak! 

Nasza firma od paru lat dostarcza dla wielu technologii urządzenia do dezynfekcji powietrza, a od ponad 25 lat do dezynfekcji wody.Technologia zastosowana w naszych Polskich  sterylizatorach wykorzystuje specjalne promienniki amalgamatowe dwuzakresowe wytwarzające promienie UV o długości fali 185 nm i 254 nm. Ten zakres w dezynfekcji powietrza dla wirusów i bakterii to śmiercionośna broń, która daje w pełnym przepływie powietrza największą skuteczność.  Dwuzakresowe promienniki charakteryzują się dużą mocą i wytrzymałością. Promienie UV powodują reakcję fotochemiczną i w ten sposób uszkadzają DNA mikroorganizmów i ich całkowite uszkodzenie. 

Tłoczone powietrze, przepływające przez naszą lampę UV, jest gotowe do natychmiastowego użycia. 

Podczas przepływu powietrza na układach wentylacyjnych czy klimatyzacyjnych następuje dezynfekcja dwu etapowa.  Przy przepływie powietrza poprzez komorę dezynfekcji zabijane są wirusy i bakterie, a w drugim etapie żarnik wytwarza ozon, który jest porywany w sieć kanałów tłoczących powietrze i tam następuje dezynfekcja całego rurociągu oraz pomieszczeń do których dostaje się powietrze.

Wykonujemy urządzenia pracujące bezpośrednio w kanałach dolotowych (prostokątnych i okrągłych) oraz bezpośrednio w centralach wentylacyjnych.

Nasze systemy produkowane są w Polsce w fabryce TMA, a my jesteśmy autoryzowanym serwisem i przedstawicielem od czasu powstania fabryki. 

Urządzenia pomimo bardzo dużych wydajności przepływu powietrza są bardzo prosto wykonane, a ich montaż można wykonać w parę godzin bez specjalistycznego sprzętu.  Montaż polega na wmontowaniu metrowego odcinka w rurociągu i założeniem 2 opasek spinających elementy. Po wykonaniu montażu podłączamy do prądu i odrazu zaczynamy dezynfekcję powietrza, instalacji oraz pomieszczeń, do których jest dostarczane czyste i zdrowe powietrze. 

W dobie obecnego kryzysu jakim jest zagrożenie wirusami projektanci  układów wentylacyjnych, rekuperacyjnych i klimatyzacyjnych powinni bezwzględnie uwzględniać  w projekcie układy dezynfekcji powietrza, w których przebywają ludzie czy też są magazynowane produkty spożywcze. Dlaczego? ponieważ każdy może stać się nosicielem wirusa lub przenieść go do ludzi na produktach. 

 

Do tej pory zagrzybiałe linie transportu powietrza  były odkażane  na rządnie inwestora.  W związku z epidemią centrale dające nam czyste powietrze powinny być utrzymywane w pełnej czystości oraz zabezpieczone przed rozwojem wirusów i bakterii.  

 

Dezynfekcja powietrza  promieniami UV jest metodą niezawodną, prostą i tanią. 

Zastosowanie jest możliwe wszędzie gdzie występuje zagrożenie bakteriologiczne. 

Przykładowe zastosowanie naszych lamp UV:

 • Powietrze w zakładach produkcyjnych
 • Zamknięte sale sportowe 
 • Dezynfekcji instalacji wentylacyjnych w domach mieszkalnych
 • Dezynfekcji instalacji wentylacyjnych w obiektach handlowych
 • Gazy w instalacjach w szpitalach ( zakaz dezynfekcji czystego tlenu ).
 • Wentylacje  w gastronomii i hotelarstwie,
 • Wentylacji  przy produkcji leków i kosmetyków,
 • Gazów  użytkowych  w przemyśle środków spożywczych,
 • Gazów w rozlewniach napojów, syropów,
 • Powietrza w gospodarstwach ogrodniczych, szklarnie, folie itp.
 • i wiele innych…

 

Tak jak wspomniałem byliśmy pierwsi, którzy zastosowali powyższą technologię i  to z bardzo dobrym efektem końcowym.  

Co ważne urządzenie kosztuje parę tysięcy złotych, także za stosunkowo niewielką kwotę można zabezpieczać potężne centra handlowe, logistyczne, magazyny żywności z bezpośrednim ich dezynfekowaniem, produkcje spożywcze, farmaceutyczne, mleczarnie i wiele podobnych branż.

Na czym polega serwis lamp UV-G ? Serwis wymaga jedynie wymiany żarnika, który może wykonać każdy elektryk.

Czy koronawirus covid 19 jest dezaktywowany poprzez ozon?  Nikt na świecie jeszcze tego nie przetestował lecz WHO podaje wykonane testy co do uprzednich wirusów, które bez problemu zostały zniszczone już na pierwszym etapie promieniowania 254 nm. Kolejny etap to bariera wytwarzanego ozonu, jest to na dzień dzisiejszy stosowana technologia na całym świecie do dezynfekcji powietrza i wody. 

Ozon powinien zostać przyjęty jako broń w globalnej walce z COVID-19 i innymi wirusami, ma trzy bardzo ważne atrybuty:

1. Pełne pokrycie ozonem wszystkich pomieszczeń w które jest wtłaczane zdezynfekowane powietrze.

2. Ozon po dezynfekcji nie pozostawia trujących efektów ubocznych, tak jak to się ma w technologiach dezynfekcji chemicznej.

3. Technologia ta w porównaniu do problemów jakie niesie zainfekowanie jest bardzo tania i dostępna dla każdego. 

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszą dwuzakresową technologią dezynfekcji powietrza podajemy bezpośredni kontakt na osoby odpowiedzialne.

Kontakt:

jacek@wigo.pl     tel. 601 72 40 15


Poniżej link do DTR dezynfekcji powietrza i wody.

Dezynfekcja powietrza za pomocą lamp UV

Dezynfekcja wody za pomocą lamp UV

Tagi

Masz pytanie?
Szukasz porady,
lub konsultacji?

Szybki kontakt

Zapraszamy do
naszego salonu
wystawienniczego:

Wrocław

ul. Nowowiejska 71

Słownik pojęć
o tematyce
technologii wodnej