• Problem naturalnych substancji organicznych w środowisku wodnym

  Problem naturalnych substancji organicznych w środowisku wodnym

  Woda jest jednym z podstawowych fundamentów, niezbędnych do życia ludzi i zwierząt. Niestety znaczny wzrost demograficzny oraz rozwój cywilizacyjny sprawił, że światowe zasoby wody przeznaczonej do spożycia ulegają ciągłemu zmniejszeniu. 

  więcej ...
 • Pompy pneumatyczne napędzane powietrzem FLOTRONIC

  Wszechstronne bez wybuchowe pompy napędzane powietrzem     
  Są to nowoczesne pompy o unikatowej konstrukcji, która umożliwia dostęp do ruchomych części w ciągu  kilkunastu sekund !!! (odkręcamy tylko jedną nakrętkę), bez potrzeby wymontowywania urządzenia z linii produkcyjnej. Pompy o których piszemy posiadają certyfikat ATEX i są sklasyfikowane zgodnie z dyrektywą 94/9/WE ATEX europejską, która weszła w życie z dniem 1 lipca 2003.

  więcej ...
 • Nowoczesne złoże do filtracji wody basenowej

  TURBIDEX - NOWE MEDIA FILTRACYJNE KTÓRE ROSNĄ W SIŁĘ
  TECHNOLOGIE FILTRACYJNE WODY I POCHODNYCH

  Jeśli jeszcze nie znasz terminu "zeolit" pod którym ukrywa się Turbidex najwyższej jakości złoże -  nie jesteś sam, biorąc pod uwagę, że to nowość na amerykańskim oraz europejskim rynku w branży basenowej oraz w technologiach filtracji wody pitnej i przemysłowej. Jednakże grono osób nieświadomych zalet tego złoża filtracyjnego szybko się zmniejsza ponieważ zwiększa się ilość bardzo zadowolonych klientów którzy z niego korzystają i rekomendują dalej. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jak zaoszczędzić media: wodę, chemie, prąd to dobrze trafiłeś. Czytaj więcej ..................

  więcej ...
 • Czym możesz zarazić się na basenie?

  Szacuje się, że w przeciętnym basenie pływa ponad 30 różnych drobnoustrojów, które mogą powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, szczególnie ze strony układu moczowo - płciowego, skóry i przewodu pokarmowego. Woda zanieczyszczona jest również potem, moczem, śliną, martwym naskórkiem, a nawet fekaliami. Intensywny zapach chloru nie zawsze jest wyznacznikiem czystej wody w basenie.

  więcej ...
 • Szokujące doniesienia o zanieczyszczeniu wody w Polskich rzekach

  Rzeka nie jest ściekiem dla zanieczyszczeń wytwarzanym przez miasta i przedsiębiorstwa. Czytając ten raport pomagasz w rozpowszechnianiu wiedzy w jaki sposób możesz przeciwdziałać niszczeniu naszych zasobów wodnych. Dołącz do GREENPEACE i stań się obrońcą naszego dobra jakim jest woda którą codziennie masz w ręku!

  więcej ...
 • OSMOZA NATURALNA I ODWRÓCONA

  Rozdz. 8.1.-8.3 Osmoza naturalna

  Aby wytłumaczyć na czym polega osmoza naturalna przypomnijmy sobie najpierw inne zjawisko, z którym mamy na co dzień do czynienia czyli z dyfuzją. Polega ona na samoistnym wymieszaniu się dwóch różnych roztworów, bez żadnej ingerencji z zewnątrz. Wszystko co żyje korzysta ze zjawiska naturalnej osmozy.

  więcej ...
 • MINERAŁY W WODZIE

  Rozdz. 7.1-7.3    MINERAŁY W WODZIE

  Ponad 2500 różnych minerałów występuje w przyrodzie, z czego 300 powszechnie znanych. Z tych minerałów zbudowane są różne skały, które tworzą skorupę ziemską.

  więcej ...
 • DOMOWE METODY OCZYSZCZANIA WODY PITNEJ

  Rozdz. 6  6.1 do 6.5   DOMOWE METODY OCZYSZCZANIA WODY PITNEJ

  Konsumenci wody pitnej już od dawna krytycznie patrzą na jej jakość. Oczywiście jedynym dostrzeganym mankamentem jest najczęściej mętność wody spowodowana zawiesinami lub jej niepożądany zapach, wywołany najczęściej chlorem.

  więcej ...
 • PIERWIASTKI I ZWIĄZKI CHEMICZNE W WODZIE POWIERZCHNIOWEJ I PITNEJ

  Rozd. 5 
PIERWIASTKI I ZWIĄZKI CHEMICZNE W WODZIE POWIERZCHNIOWEJ I PITNEJ

  Czytelniku, być może zadasz pytanie: o co chodzi z tą chemią w wodzie? Zewsząd słyszy się różne, często sprzeczne ze sobą tezy na ten temat. Naukowcy zajmujący się ochroną środowiska, a ostatnio coraz częściej media i konsumenci krzyczą o zatruciu środowiska naturalnego, o chemii w wodach gruntowych i powierzchniowych, a co za tym idzie w studniach i kranach.

  więcej ...
 • WODY GŁĘBINOWE

  4.3. WODY GŁĘBINOWE

  Skorupę ziemską tworzą liczne warstwy geologiczne, które powstawały przez miliony lat. Są to warstwy zbudowane z różnych skał - iłów, łupków, glin, piaskowców, bazaltów itd.

  więcej ...
 • WODY GRUNTOWE

  Rozdz.  4.2. WODY GRUNTOWE

  Wody gruntowe zgromadzone są w górnych warstwach wodonośnych skorupy ziemskiej.

  więcej ...
 • Źródła wody pitnej w Polsce

  Rozdz. 4.1. WODY POWIERZCHNIOWE

  Rzeki i jeziora, które tworzą wody powierzchniowe, są źródłem wody pitnej dla około 50% ludności Polski. Wody te zawierają wszystkie zanieczyszczenia chemiczne, o których pisałem już wcześniej i jeszcze raz powtórzę dla uporządkowania tych informacji.

  więcej ...
 • Ruch wody w przyrodzie i jej zanieczyszczenie

  Rozdz. 3  RUCH WODY W PRZYRODZIE I JEJ ZANIECZYSZCZENIE

  Wody nie brakuje na globie ziemskim. Większą część powierzchni Ziemi, tj. około 70% zajmują oceany i morza. Do tego dochodzą rzeki i jeziora, niemało wody zgromadzonej jest w roślinach. Zapytasz więc Czytelniku, na czym polega problem z wodą? Odpowiedź jest jedna - brak czystej wody. Woda nieustannie paruje do atmosfery, paruje oczywiście tylko woda, a nie związki chemiczne rozpuszczone w oceanach, rzekach czy jeziorach.

  więcej ...
 • Ponad 80% współczesnych chorób ma bezpośredni związek 
z jakością wody pitnej

  Rozdz. 2 PONAD 80% WSPÓŁCZESNYCH CHORÓB MA BEZPOŚREDNI ZWIĄZEK Z JAKOŚCIĄ WODY PITNEJ

  Hasło zawarte w powyższym tytule ogłosiła w roku 1991 Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Od wielu lat hasło to nie schodzi z ust tysięcy znawców problemu wody pitnej na całym świecie.

  więcej ...
 • Woda - fascynująca substancja

  Rozdz. 1  WODA - FASCYNUJĄCA SUBSTANCJA

  Dwie trzecie powierzchni ziemi pokryte jest wodą, z czego tylko 1% stanowi woda słodka nadająca się do celów konsumpcyjnych. Około 99% wody na globie ziemskim to woda słona tworząca morza i oceany, woda w lodowcach lub para wodna w atmosferze.

  więcej ...
 • Choroba w wodzie, czyli leptospiroza

  Bakterie zwane leptospirami przez śluzówki oczu, ust, przewodu pokarmowego oraz przez uszkodzoną skórę dostają się do organizmu człowieka, wywołując leptospirozę. Można się nią zarazić także w Polsce.

  więcej ...
 • Cała Prawda o Wodzie z Osmozy Odwróconej

  W związku z dużą ilością pytań odnośnie wody z odwróconej osmozy czy jest zdrowa opublikowaliśmy zebrane informacje i chcielibyśmy dla osób zainteresowanych tym tematem przedstawić odpowiedzi.

  więcej ...

Tagi